دوره سالمندیاری(CEC) در جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار می‌شود

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۴ کد : ۱۱۰۱۹ عمومی معاونت ها اخبار واحد
سالمندی دوره ای است که با افت توانایی های جسمی، فکری و اجتماعی و … شناخته می‌شود که گاه تحت شرایط خاص این دوران آسیب پذیر شده و به مخاطره می افتد و گاه انسان را به یک فرد وابسته تبدیل می‌کند.
دوره سالمندیاری(CEC) در جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، مهمترین عامل تعیین کننده کیفیت زندگی افراد سالمند سلامتی است، در حالی‌که مطالعات نشان داده است که سلامتی با افزایش سن کاهش می‌یابد و فقط قسمت کوچکی از بیماری‌ها به وسیله کادر تخصصی درمان می‌شود پس لازم است  اکثر بیماری‌ها توسط خود فرد و خانواده‌اش درمان شوند. به عبارت دیگر علاوه بر جوانان خانواده  فرد میانسال خانواده هم می‌تواند با شرکت در دوره‌های مراقبت سالمندی زمینه خود مراقبتی را در آینده باری خویشتن فراهم نماید.

بدیهی است برنامه ریزی برای توزیع اثربخش و عادلانه خدمات سالمندی و به دنبال آن آموزش آنها  نیاز به شناخت صحیح جمعیت گیرنده خدمت دارد و بدون این شناخت منابع مصرف می‌شوند بدون آنکه تاثیری پایدار داشته باشند.

در این زمینه نقش و مشارکت سازمان‌های غیر دولتی مراقبت از سالمند بسیار با اهمیت تلقی میشود و استفاده از خدماتی در جامعه تحت عنوان مراکز تربیت مراقبت از سالمند در منزل و اعزام آن ها به منازل لازم و ضروریست تا خانواده ها به راحتی بتوانند به آنها اطمینان کنند و سالمندان خود را به آنها بسپارند.

گام جهاد دانشگاهی در جهت رفع نیاز اجتماعی

به همین منظور گروه پزشکی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اقدام به برگزاری دوره سالمندیاری(CEC) کرده است. در این دوره تمامی مسائل مطرح شده از طریق برگزاری دوره های مراقبت از سالمند، نه تنها در زمینه خود مراقبتی سالمندان و توانمندی  افراد خانواده در مراقبت از سالمند کارساز است بلکه می تواند در موازات همکاری با مراکز ارائه دهنده خدمات در منزل، گامی در جهت رفع این نیاز اجتماعی باشد. از طرف دیگر گذراندن این دوره بصورت آکادمیک  برای مراقبین شاغل در مراکز نگهداری سالمندان در کنار کار و کارآموزی، سرمایه علمی ایشان را برای انجام این مراقبت افزایش داده و منجر به بالا رفتن سطح مراقبت از این عزیزان شود.

این دوره برای شاغلین مراکز مراقبت از سالمند، شاغلین مراکز مراقبت در منزل و اعضای خانواده‌های دارای سالمند کم توان و ناتوان ضروری است.

دوره سالمندیاری جهاددانشگاهی واحد اصفهان از ۱۱ مهرماه سال جاری در مرکز شماره یک جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به نشانی خیابان هزار جریب، خیابان آزادی بعد از چهارراه دوم برگزار می‌شود.

کلید واژه ها: سالمندی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان پزشکی


نظر شما :