توسط جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اجرا شد؛

عملیاتی کردن طرح ملی “توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار”

با برگزاری کارگاه مشاوره حضوری برای بانوان سرپرست خانوار شهرستان سمیرم ، فرایند ثبت نام ، دسته بندی و تعیین سطح مهارت متقاضیان مشاغل خانگی وارد فاز اجرایی شد.طرح مذکور به کارفرمایی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با نظارت وزارت  تعاون،کار و رفاه اجتماعی توسط جهاددانشگاهی کشور اجرا می‌شود.
عملیاتی کردن طرح ملی “توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار”

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، در راستای اجرای موفق طرح ملی مشاغل خانگی در سال گذشته که در ۹ استان کشور به صورت پایلوت توسط جهاددانشگاهی اجرا شد. امسال نیز با هدف اشتغال شش هزار زن سرپرست خانوار در ۲۱ استان کشور به این نهاد انقلابی واگذار شده است.

زمینه اشتغال ۴۶۰ نفر طی یکسال عملیاتی می‌شود


سهمیه استان اصفهان برای ایجاد زمینه اشتغال، ۴۶۰ نفر است که طی یک سال عملیاتی خواهد شد.لازم به ذکر است در ادامه شهرستان‌های دیگری از استان نیز مشمول اجرای این طرح خواهند شد.

در این طرح که در چهار فاز اصلی اجرا خواهد شد، پشتیبان‌ها از طریق قرارداد سفارش به این افراد وصل می‌شوند و این امر بدون تعهد استخدامی و درگیری با نیروی انسانی برای کارفرما موجب توسعه فضای کسب و کار وی خواهد شد. مشاوره و آموزش، اتصال به بازار و شبکه‌سازی سه دستاورد این طرح برای زنان سرپرست خانوار است که نتیجه آن درآمد پایدار و کسب‌وکار مستقل برای فرد است.

در این راستا از فعالان بازار و پشتیبانان و تسهیلگران این عرصه جهت بهره مندی و تجمیع توان مشارکتی متقاضیان توانمند ثبت نام کننده این طرح دعوت بعمل می آید تا با مراجعه به سامانه طرح مشاغل خانگی به آدرس www.inhb.ir در بخش ثبت نام پشتیبانان در رسته شغلی مربوطه اقدام نمایند.

کلید واژه ها: زنان سرپرست خانوارجهاد دانشگاهی واحد اصفهاناشتغالسمیرم


نظر شما :