رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی:

طرح توسعه مشاغل خانگی بستر مناسبی برای توسعه اقتصادی استان‌ها است

۰۶ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۳ کد : ۱۲۵۱۷ عمومی
معاون آموزشی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با بیان اینکه جهاددانشگاهی به عنوان نهادی تسهیل‌گر و توسعه‌ای در کشور فعالیت می‌کند، گفت: طرح توسعه مشاغل خانگی بستر خوبی برای توسعه روند اقتصادی استان‌ها فراهم خواهد کرد.
طرح توسعه مشاغل خانگی بستر مناسبی برای توسعه اقتصادی استان‌ها است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد اصفهان، محمدصادق بیجندی در نشست با رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استان اصفهان اظهار کرد: با شبکه‌سازی درست و هدفمند و استفاده از پتانسیل پیشران‌های ملی و استانی می‌توان زمینه مناسبی برای توسعه اشتغال و بازار در کشور فراهم کرد.
وی یکی از مشکلات محصولات خانگی را برندسازی دانست و افزود: طرح توسعه مشاغل خانگی بستر خوبی برای توسعه روند اقتصادی استان‌ها فراهم خواهد کرد.


معاون آموزشی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با بیان اینکه نقش آفرینی در عرصه‌های مهم کشور برای جهاد دانشگاهی افتخار محسوب می‌شود، ادامه داد: در این طرح هدف تنها ایجاد شغل نیست بلکه توانمندسازی برای رسیدن به اشتغال پایدار است. 


بیجندی اضافه کرد: سایت INHB.IR اختصاصی به موضوع طرح مشاغل خانگی اختصاص دارد و جهاد دانشگاهی در طول مسیر این طرح در کنار افراد حاضر خواهد بود و تجربیات خود را از نظر سابقه و دانش به میدان خواهد آورد.

 

همچنین در این جلسه مهناز امامدادی ، رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح توانمندسازی بانوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای مورد انتظار در اجرای الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در سطح کشور است.


وی افزود: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان کارفرمای طرح مذکور شرایط و ویژگی‌های جامعه هدف این طرح را تعریف کرده است.


رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان این که در اجرای این طرح امر بازاریابی بسیار مهم است، ادامه داد: دفتر امور بانوان و خانواده یکی از منابع برای اجرای موفق این طرح است، با این وجود جهاد دانشگاهی و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌توانند از حمایت سازمان‌های مردم نهاد در این خصوص استفاده کنند.


 امامدادی اضافه کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه مرحله انجام می‌شود که مرحله نخست آن بررسی و شناسایی مزیت‌ها و توانمندی‌های مناطق، مرحله دوم توانمندسازی و آموزش متقاضیان و مرحله سوم وصل کردن شاغلان خانگی به بازارها است.


در ادامه این جلسه محسن نیرومند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان از جمله  طرح‌هایی است که هدف از ایجاد آن پرداخت و یا توزیع پول نبوده و باید گفت این طرح یک سیاستگذاری است.


سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان نیز ضمن ابراز خرسندی از این طرح اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در طرح توانمندسازی اقتصادی بانوان، مبتنی بر الگوی نوین مشاغل خانگی دغدغه مند وارد این عرصه شده است و  همواره گزارشات لازم در خصوص این طرح به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان ارائه می‌نماید.


معاون آموزشی جهاددانشگاهی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان در ادامه سفر یک روزه  خود به استان اصفهان در جلسه کارگروه اشتغال نایین با حضور نماینده مردم شهرستانهای نایین و خور وبیابانک در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان، روسای دستگاههای اجرایی، فعالین بخش‌های اقتصادی و مشاغل خانگی شهرستان  شرکت کرد و ضمن بررسی موارد و مشکلات متقاضیان مشاغل خانگی در این شهرستانها، ضمن معرفی طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی بانوان سرپرست خانوار  ،راهکارهای مناسب  درحوزه نحوه بازار یابی و فروش محصولات ارائه نمود.


وی همچنین از  طرح‌های پشتیبان  مشاغل خانگی  قالی بافی ، عبا بافی، گلیم بافی ، گوهر تراشی و صنایع  دستی در  بخش هرند و شهرستان نایین بازدید کرد.


 

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی واحد اصفهان معاونت آموزشی توسعه اشتغال زنان سرپرست خانوار سراج


نظر شما :