در جلسه شورای اقتصادی استان اصفهان؛

طرح تسهیل‌گری توسعه اقتصادی و اشتغال روستایی توسط جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ارائه شد

۰۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۳ کد : ۱۱۶۷۷ عمومی
معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در جلسه شورای اقتصادی استان دو طرح؛ توسعه اقتصادی و اشتغال روستایی و همچنین تسهیل گری توسعه اشتغال و اقتصاد روستایی استان که دو طرح مکمل یکدیگر هستند را برای مدیران استانی ارائه کردند.
طرح تسهیل‌گری توسعه اقتصادی و اشتغال روستایی توسط جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ارائه شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، مهدی ژیان‌پور معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در خصوص این دو طرح اظهار کرد: تحلیل، شناخت، تشخیص و تجویز چهار رکن فرآیند بررسی طرح های توسعه اقتصادی و اشتغال روستایی استان اصفهان بوده است که توسط جهاد دانشگاهی واحد اصفهان انجام شده است.


وی افزود: برای بررسی دقیق این طرح‌ها بازدید میدانی به صورت کامل انجام گرفته است و پرسشنامه‌هایی نیز در میان مردم روستا توزیع شده تا آنها نظرات و برداشت‌های شخصی خود را از این موضوع ارائه کنند. 


مزیت‌های هر روستا از نظر فضایی، طبیعی، اجتماعی و فرهنگی بررسی شده


معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: پس از جمع آوری اطلاعات با این روش‌ها مزیت‌های هر روستا بررسی شده و از نظر فضایی، طبیعی، اجتماعی و فرهنگی هر روستا اولویت بندی و سپس به سازمان برنامه ریزی استان ارائه شده است.


ژیان‌پور تاکید کرد: اکثر روستاهای استان اصفهان بر اساس بررسی‌های انجام شده تا کنون در دو بخش کشاورزی و گردشگری و صنایع دستی مزیت بالایی داشته‌اند که این مهم مدیران استان را از جهت مزیت‌های روستاهای استان آگاه کرده و از سعی و خطا آنها را دور می‌دارد.


اجرای چنین طرح‌هایی دست مدیران را برای فعالیت در روستاها بازتر می‌کند


همچنین در این جلسه نعمت الله اکبری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اصفهان چنین حرکاتی را لازمه طرح‌های روستایی عنوان کرد و گفت: این حرکتی که جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اجرایی کرده است می‌تواند مزیت‌های روستاهایی که تاکنون در طرح توسعه اقتصادی و اشتغال مورد هدف قرار گرفته‌اند را از نظر مزیت کارکردی و آگاهی روستاییان کمک کند و در واقع می‌تواند دید مدیران را برای فعالیت‌های روستایی و دست آنها را برای اقدامات دقیق تر بازتر کند.
 

کلید واژه ها: اشتغال روستایی جهاددانشگاهی واحد اصفهان تسهیلگری


نظر شما :