امام جمعه‌ی موقت اصفهان تاکید کرد:

حمایت مستمر دستگاه‌های کشور از جهاددانشگاهی/ ویژگی‌های برجسته‌ی این نهاد

۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۷ کد : ۲۱۱۳۲ عمومی پژوهشی
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی رهبر اظهار کرد: همکاری و حمایت دستگاه‌های مختلف کشور از جهاددانشگاهی باید پیوسته باشد و به شکل مستمر از این نهاد انقلابی حمایت کنند.
حمایت مستمر دستگاه‌های کشور از جهاددانشگاهی/ ویژگی‌های برجسته‌ی این نهاد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی رهبر در خصوص ۱۶ مرداد سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی و خدمات این نهاد انقلابی، اظهار کرد: جهاددانشگاهی تحول علمی خوبی را در دانشگاه‌های کشور به وجود آورد و در سازندگی نیز نقش به‌سزایی داشت و صنعت را نیز ارتقا داد. در کل معتقدم که فرهنگ غالب در کشور باید جهادی باشد و مسوولی که در جایگاهی قرار می‌گیرد باید خودش را مجاهد بداند و با عشق و علاقه کار کند.

وی افزود: جهادگران جهاددانشگاهی به‌خوبی این ویژگی‌ها را داشتند و هم‌اکنون نیز دارند و با عشق و علاقه کارهای علمی و فرهنگی را پیش می‌برند و حتی در توسعه‌ی کشاورزی نیز نقش خوبی ایفا کرده‌اند. هم‌چنین دانشگاه‌های مرتبط با جهاددانشگاهی از سطح علمی خوبی برخوردارند و اساتید برجسته‌ای در این دانشگاه‌ها به تدریس مشغول هستند.

امام‌جمعه‌ی موقت اصفهان، ادامه داد: روح جهادی را باید در کشور تقویت کرد، چراکه تنها با این روحیه است که امور پیش می‌رود و مشکلات قابل حل است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رهبر در پاسخ به این سوال که چه ویژگی‌هایی جهاددانشگاهی را به‌عنوان نهادی برخاسته از دل انقلاب متمایز می‌کند؟ گفت: معتقدم ایمان عمیق، کار پیوسته، عاشقانه و علاقه واقعی به‌نظام، انقلاب و ملت و کشور از شاخص‌ها و ویژگی‌های برجسته‌ی جهاددانشگاهی است. در ساختن و آبادانی کشور و کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی جهاددانشگاهی خدمات ارزنده‌ای را به ایران اسلامی کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که ارتباط شما با جهاددانشگاهی در سال‌های اخیر چگونه بوده است؟ گفت: بنده یکی از اعضای هیات امنای جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان هستم و همواره در ارتباط مستمر با این نهاد انقلابی بوده‌ام و از همکاری با جهاددانشگاهی لذت می‌برم. در جلسات این نهاد انقلابی شرکت و نقطه نظرات خود را بیان می‌کنم.

امام‌جمعه موقت اصفهان، خاطرنشان کرد: همکاری و حمایت دستگاه‌های مختلف کشور از جهاددانشگاهی باید پیوسته باشد و به شکل مستمر از این نهاد انقلابی حمایت کنند. در مسایل علمی و تسهیل ازدواج جوانان، نهادهای دیگر می‌توانند از ظرفیت‌های بالای جهاددانشگاهی بهره ببرند و روحیه جهادی خود را تقویت کنند.

کلید واژه ها: ۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی جهاد دانشگاهی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان امام جمعه اصفهان محمد تقی رهبر


نظر شما :