کتاب «نیازسنجی» توسط گروه مطالعات اجتماعی فرهنگی شهر جهاددانشگاهی واحد اصفهان منتشر شد

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۳ کد : ۲۱۶۲۷ عمومی پژوهشی
کتاب «نیازسنجی: رئوس کلی» به همت اعضای گروه مطالعات اجتماعی فرهنگی شهر جهاددانشگاهی واحد اصفهان ترجمه و به مدد انتشارات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان منتشر شد.
کتاب «نیازسنجی» توسط گروه مطالعات اجتماعی فرهنگی شهر جهاددانشگاهی واحد اصفهان منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، مهدی ژیانپور ضمن اعلام این خبر گفت: این کتاب اولین مجلّد از مجموعه کتب نیازسنجی (کیت نیازسنجی)  اثر جمیز دبلیو آلتشولد و دیوید دوراج کومار است که توسط اعضای این گروه در پاسخ به نقصان‌های روششناختی و نقصان‎های مفهومی در این حوزه ترجمه شده است.

معاون پژوهشی واحد اصفهان ادامه داد: انتخاب این کتاب برای ترجمه نیز هم‌راستای فعالیت‌های گروه از جمله انجام پروژه‌های کارکردی و بنیادی در حوزه نیازسنجی شهری، انتشار مقالات مرتبط و به منظور قوت بخشی به پیوستار دانش در این زمینه می‌باشد.

وی در ادامه افزود: سایر کتاب‌های این مجموعه که در دستورکار این گروه برای ترجمه قرار دارد عبارتند از:  کتاب دوم، مرحله اول: شروع کار، کتاب سوم، مرحله دوم: گردآوری داده‌ها، کتاب چهازم، تحلیل و اولویت‎بندی و کتاب پنجم، مرحله سوم: اقدام برای تغییر

ژیانپور ضمن معرفی مخاطبین این کتاب گفت: مخاطبان این کتاب از یک سو پژوهشگران حوزه  نیازسنجی هستند که علاقه‌مندند ضمن مطالعه این فرآیند در مسیری علمی، شیوه کار را قدم به قدم و واقعی فراگیرند. از سوی دیگر مطالعه این کتاب برای حرفه‌‎مندان این حوزه از جمله مدیران/  تصمیم‌گیران، تسهیل‌گران، اعضای کمیته نیازسنجی و کارمندان سازمانی مفید و ارزشمند است.

لازم به توضیح است کتاب «نیازسنجی: رئوس کلی» توسط مهدی ژیانپور، زهرا ناجی اصفهانی، مهوش خادم الفقرایی و مینا جلالی از اعضای گروه پژوهشی مطالعات فرهنگی اجتماعی شهر وابسته به جهاد دانشگاهی اصفهان ترجمه شده است.

کلید واژه ها: کتاب «نیازسنجی» جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گروه پژوهشی مطالعات فرهنگی اجتماعی شهر زهرا ناجی اصفهانی مهدی ژیانپور مهوش خادم الفقرایی مینا جلالی


نظر شما :