به مناسب سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی و روز خبرنگار

رئیس دانشگاه فرهنگیان اصفهان از معاونت فرهنگی جهاد و ایکنا و ایسنا بازدید کرد

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۲ کد : ۲۱۶۲۸ عمومی فرهنگی
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان با حضور در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، با رئیس و معاونان این واحد دیدار و از خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا نیز بازدید کرد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان اصفهان از معاونت فرهنگی جهاد و ایکنا و ایسنا بازدید کرد

به گزارش  روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان؛ به مناسبت ۱۶ مرداد، سالروز چهلمین سال تاسیس جهاد دانشگاهی و ۱۷ مرداد روز خبرنگار، شهرام عروف‌زاد، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان به همراه مسئول پردیس بانوان و همچنین مدیر روابط عمومی این دانشگاه با حضور در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، با محمود مرآثی، رئیس و معاونان این واحد دیدار و از خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا نیز بازدید کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در این دیدار با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در سه حوزه فرهنگی، آموزشی و پژوهشی فعالیت می‌کند، گفت:  در معاونت فرهنگی این واحد، دو خبرگزاری قرآنی (ایکنا) و ایسنا، مرکز افکار سنجی(ایسپا)، مرکز انتشارات و کتاب‌فروشی، سازمان دانشجویان، مرکز گردشگری و سازمان فعالیت‌های قرآنی فعالیت می‌کنند. 

محمود مرآثی به فعالیت معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر هفت مرکز آموزشی این واحد در سطح استان فعال است که این مراکز در زمینه آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت و مهارت‌محور فعالیت دارند و سالانه حدود ۱۰ هزار نفر نیز در این مراکز  از آموزش‌های لازم بهره‌مند می‌شوند.

وی در ادامه به فعالیت‌های معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اشاره کرد و گفت: این معاونت نیز در سه گروه تخصصی پژوهش‌های فرهنگی اجتماعی شهری، گروه کالبدی شهر و گروه گردشگری فعالیت دارد. همچنین معاونت پژوهشی این واحد در عرصه پزشکی در زمینه درمان در منزل و آزمایشگاه تشخیص طبی فعالیت می‌کند. 

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان نیز در این دیدار گفت: جهاد دانشگاهی در طول ۴۰ سال گذشته، منطبق با معیارها و اهداف نظام و انقلاب اسلامی فعالیت کرده و همین رویه باعث موفقیت این نهاد انقلابی شده است.

شهرام عروف‌زاد افزود: جهاد دانشگاهی نیازها و خلاء‌های موجود در جامعه را در زمینه‌های مختلف شناسایی کرده و متناسب با آن فعالیت‌هایی انجام می‌دهد، اما با این حال ظرفیت‌ها و کارکردهای جهاد باید بیش از پیش به مردم و جامعه دانشگاهی معرفی و به کار گرفته شوند. 

وی به فعالیت خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا در مجموعه جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: این دو رسانه از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های قدرتمند و تاثیرگذار جهاد محسوب می‌شوند. 

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان با بیان اینکه به نظر می‌رسد هر دانشگاهی باید یک جهاد دانشگاهی داشته باشد، گفت: انتظار داریم بتوانیم در قالب همکاری‌های متقابل، از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی بهره‌مند شویم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان اصفهان در ادامه به معرفی ساختار دانشگاه فرهنگیان پرداخت و گفت: ساختار این دانشگاه به دارالفنون و دانشسرای عالی باز می‌گردد که صد سال از عمر آن می‌گذرد.

عروف‌زاد با بیان اینکه اکنون دو پردیس دختران و پسران در شهر اصفهان و دو مرکز  نیز در شهرستان‌های نجف‌آباد و آران و بیدگل و تحت نظارت این دانشگاه فعالیت می‌‍کنند، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان، یک دانشگاه تربیت‌محور است و به همین دلیل یادگیری مهارت‌ها برای دانشجویان این دانشگاه اجباری شده است. 

کلید واژه ها: رئیس دانشگاه فرهنگیان اصفهان 16 مرداد سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی 17 مرداد روز خبرنگار خبریگزاری ایسنا خبرگزاری ایکنا


نظر شما :