آغاز ثبت‌نام متقاضیان کسب و کارهای خانگی در اصفهان

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۳ کد : ۲۲۲۴۳ عمومی تجاری سازی فناوری و اشتغال
مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی اصفهان از آغاز ثبت‌نام متقاضیان مشاغل خانگی در “طرح ملی توسعه مشاغل خانگی” در اصفهان همزمان با هفته دولت خبر داد.
آغاز ثبت‌نام متقاضیان کسب و کارهای خانگی در اصفهان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، هومن سراج ضمن اعلام این خبر گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصمیم دارد با همکاری جهاد دانشگاهی بعنوان یک نهاد توسعه ای ، این طرح را در ۳۱ استان کشور و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور تعمیم دهد.

وی بیان کرد: در استان اصفهان نیز این موضوع به عهده جهاد دانشگاهی واحد اصفهان است و علاقه‌مندان باید در زمان مقرر در سامانه inhb.ir اقدام به ثبت نام نمایند. ثبت‌ نام از روز پنج‌شنبه ۶ شهریور آغاز شده و به مدت یک ‌ماه ادامه خواهد داشت. شرایط متقاضیان ثبت نام در طرح حداقل سن ۱۸ سال، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی می باشد.

مدیر سازمان تجاری سازی افزود: هدف از اجرای این الگو تعامل با دستگاه͏ های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح و ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی برای اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت͏ های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی و ایجاد امکان و تسهیل نظارت وزارت بر فرآیند اجرای از طریق نرم͏ افزار کنترل پروژه و بازدیدهای میدانی می͏ باشد.

این طرح که در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است، سعی در ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل موجود برای حدود ۵۴۰۰۰ نفر در ۳۱ استان کشوردارد .امید است با پیاده‌سازی موفق این طرح در استان که نیازمند همراهی، همکاری و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی است، شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور به‌ویژه در سال “جهش تولید” باشیم.

کلید واژه ها: هومن سراج وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی


نظر شما :