دکتر ژیان پور در اختتامیه جشنواره زاینده رود/

فضای فرهنگی - اجتماعی کشور به پدیده‌های مستمر نیاز دارد

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۸ کد : ۳۱۸۹۵ عمومی فرهنگی اخبار ویژه
فضای فرهنگی - اجتماعی کشور به پدیده‌های مستمر نیاز دارد

سرپرست جهاد دانشگاهی اصفهان با اعتقاد بر اینکه فضای فرهنگی - اجتماعی ما نیاز به پدیده‌های مستمر دارد، گفت: بنا نیست جشنواره‌ها تمام شوند و البته بنا هم نیست که تکرار شوند. بناست که ما را گرد هم آورند و ضمن یادآوری ریشه‌های مشترکمان، یاری‌مان کنند شاخ و برگمان را عرضه کنیم.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی اصفهان، مهدی ژیان‌پور، در آیین اختتامیۀ چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود که شامگاه گذشته (شنبه_۲۲ خردادماه) در کتاب‌فروشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار و به مدد فضای مجازی، به‌صورت زنده برای مخاطبان آن در سراسر ایران پخش شد، اظهار کرد: جشنواره‌ها محل تلاقی پاسداشت و پویایی‌اند؛ هم آیین‌اند و هم آوردگاه. بستری برای احترام و رقابت.

وی افزود: عمیقاً معتقدم فضای فرهنگی - اجتماعی ما نیاز به پدیده‌های مستمر دارد. جشنواره‌ها چنین‌اند. بنا نیست که تمام شوند و البته بنا هم نیست که تکرار شوند. بناست که ما را گرد هم آورند و ضمن یادآوری ریشه‌های مشترکمان، یاری‌مان کنند شاخ و برگمان را عرضه کنیم.

سرپرست جهاد دانشگاهی اصفهان ادامه داد: جشنواره داستان کوتاه زاینده‌رود نیز قرار است که چنین باشد؛ قرار است که چنان کند. به‌شرط آن که یادمان نرود و به هم یادآوری کنیم این جشنواره در راستای تداوم جریان‌های ادبی، با تأکید بر خلاقیت و نقش صناعت در داستان کوتاه و با هدف کشف استعدادهای نو و تقدیر و حمایت از خالقان این نوع ادبی پایه‌گذاری شده است. این عبارات که عیناً بر پوستر اولین دورۀ جشنواره نقش بسته همیشه باید نقش راهنما و یادآور خود را حفظ کنند.

ژیان پور اضافه کرد: بجاست که پس از قریب یک دهه از آغاز ایده پردازی و اجرای این رویداد و در آستانه اختتامیه چهارمین دوره، از یکی از مهم‌ترین بنیان‌گذاران آن یاد کنم. دوست و همکار فقیدم داریوش اسماعیلی که همواره پاسدار هم‌نشینی استمرار و خلاقیت و پشتیبان و راهبر چنین ایده‌هایی بود.

وی خاطرنشان کرد: به کلیه همکارانم در جهاد دانشگاهی، همراهان و یاوران این جشنواره در اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان و همچنین کتاب اردیبهشت نیز درود می‌فرستم. در پایان ضمن تبریک به برگزیدگان محترم، مراتب سپاس خود و دست‌اندرکاران این رویداد فرهنگی را به تمامی مشارکت‌کنندگان در تمامی ادوار، ابلاغ کرده و امیدوارم آتیه، روزگار عزت صاحب‌نظران و پیام‌آور شادی و زندگی برای ایران ما باشد.

کلید واژه ها: جشنواره زاینده رود جهاد دانشگاهی واحد اصفهان داستان کوتاه زاینده رود من کو؟ اصفهان داریوش اسماعیلی مهدی ژیان پور روزگار عزت صاحبنظران


نظر شما :