نقش ناخدایان ساختارشکن در گردشگری صلح

۰۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۸ کد : ۳۶۲۹۸ عمومی فرهنگی پژوهشی اخبار ویژه
پژوهشگر حوزه گردشگری معاونت پژوهش جهاد دانشگاهی واحد اصفهان دربارۀ «نقش بانوان در آیندۀ گردشگری صلح‌آمیز» می‌گوید.
نقش ناخدایان ساختارشکن در گردشگری صلح

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، سحر موحدی، در وبینار «جشنوارۀ صلح از طریق گردشگری» که پنجشنبه_یکم مهرماه به همت جهاد دانشگاهی اصفهان برگزار شد، گفت: جهان در حال تحول و دگرگونی از ساختار تجربه به سوی نوآوری بوده و گردشگری نیز از این قاعده مستثنی نیست، به همین دلیل در آینده، قبایل خاصی از مسافران را در حوزه گردشگری شاهد خواهیم بود.

او بزرگ‌سالان فعال، خانواده‌های مهاجر جهانی، رفت‌وآمد کنندگان شهری و مدیران جهانی را گروه‌های گردشگری آینده دانست و توضیح داد: بزرگ‌سالان فعال، افرادی هستند که تجربه‌های متفاوتی را از سفرهای دائمی کسب می‌کنند، خانواده‌های مهاجر جهانی به صورت خانوادگی چندین ماه به دور از مشغلۀ روزانه برای درک جهان هستی و کسب تجربه‌های متفاوت از نحوۀ زندگی و شرایط گوناگون در سفرند، رفت‌وآمد کنندگان شهری نیز به صورت منظم در زمان‌های مختلفی برای انجام کارهای روزانه در سفرند و مدیران جهانی نیز بیزینس‌من‌ها هستند.

موحدی تصریح کرد: از دیدگاه خانواده‌های مهاجر جهانی، زنان هم گردشگرند و هم میزبان، زیرا با اتکا بر روحیۀ صلح‌طلب و لطیفشان می‌توانند هم زندگی بومی و محلی خود را در ارتباط با دیگران نشان دهند و هم با آموزش راه و روش زندگی و تحلیل جامعه محلی خود برای گردشگران باعث ایجاد تغییر شوند.

این پژوهشگر حوزۀ گردشگری افزود: بانوان می‌توانند با آموزه‌هایی دربارۀ حفظ و حراست محیط‌زیست، اهمیت این مسئله را به کودکان، همسران و اطرافیان خود یادآور شوند و سفیران و راویان صلح و دوستی باشند.

او با بیان اینکه خلاقان آینده بانوان هستند، گفت: ظرافت نظر بانوان و نگاه آنان به آینده باعث می‌شود آنان به‌عنوان ناخدایان ساختارشکن و پیشران در چرخه تحول، سفیران صلح پایدار باشند.

کلید واژه ها: گردشگری


نظر شما :