اصفهان، رؤیایی است که محقق شده

۱۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۱ کد : ۳۶۵۱۴ فرهنگی پژوهشی اخبار ویژه
رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در نخستین نشست از سلسله نشست‌های «رویایی برای اصفهان» که از سوی مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با همکاری اندیشکده زنجیره گفتگو و حوزه هنری اصفهان برگزار شد، از رویاهایی گفت که برای اصفهان نداریم.
اصفهان، رؤیایی است که محقق شده

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، اهالی فرهنگ و هنر به همت مرکز پژوهش‌های شورای شهر اصفهان گرد هم آمدند تا در راستای هدف «باشگاه شهر اندیشان» که مشارکت شهروندان در اداره شهر است، در رابطه با رویایی که برای اصفهان در سر دارند، صحبت کنند.

مهدی ژیان‌پور، پژوهشگر، جامعه‌شناس و رئیس جهاد دانشگاهی اصفهان، از رؤیاهایی گفت که برای اصفهان ندارد! اینکه روزی اصفهان شبیه تهران، توکیو، استانبول و دوبی شود؛ شهری آشفته، پرهیاهو، شلوغ و سریع.

ژیان‌پور تأکید کرد که اصفهان، با همین کوچکی، کمی (خلوت) و کندی زیباست و با نقلی از دکتر حبیبی، یادآور شد که این شهر، شهر نغمه و نواست نه هیاهو.

این مدرس دانشگاه، باور داشت که تحقق این رؤیا به دست آدم‌های معمولی ممکن و ماندگار است.

او که برای سخنرانی خود عنوان «اصفهان؛ شهر کثرت مبالات» را برگزیده بود، واژۀ مبالات را باک داشتن، تدبیر و اندیشه، التفات و توجه داشتن تعریف کرد و گفت: بی‌توجهی مدیران به تاریخ و طبیعت اصفهان بی‌مبالاتی است. اصفهان، رؤیایی است که محقق شده و برای همین هیچ‌کس در هیچ سطحی نباید برای آن بی‌ملاحظه تصمیم بگیرد.


نظر شما :