۱۰ کار مهم که سبب پیشرفتتان می شود

۱۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۹ کد : ۳۷۸۰۳ عمومی
۱۰ کار مهم که سبب پیشرفتتان می شود

1. دقیقا بدانید قرار است چه کار کنید

به طوریکه اگر یک نفر از شما بپرسد چه برنامه ای برای آینده خود دارید بتوانید در عرض 1-2 دقیقه به صورت شفاف برای وی توضیح دهید.

2. نقطه قوت خود را بشناسید

توانایی های خود را بشناسید و آنها را ارتقاء دهید. وقتی  از افراد موفق این سوال را بپرسید، خیلی واضح  با گفتن چند کلمه کلیدی می توانند نقاط قوت خود را به شما می گویند.

3. نقاط ضعف خود را بشناسید

این موضوع طبیعی است که هر فردی در انجام یک سری از کارها توانایی قابل توجهی نداشته باشد. از اینکه نقطه ضعفی دارید نترسید، اینکه به نقاط ضعف خود آگاه نباشید ترسناک است. با شناسایی نقاط ضعف خود به راحتی می توانید آنها را بهبود ببخشید.

4. یاد یگیرید چگونه تفویض اختیار کنید

هیچ فردی در جهان نیست که قادر باشد تمام کارها را خود به تنهایی انجام دهد. شما باید بدانید کدام کارها را باید خودتان انجام دهید و کدام یک را باید به دیگران بسپارید.

5. خطوط قرمز اهداف شغلی خود را ترسیم کنید

ممکن است در برهه ای از زمان، پیشنهادات کاری متنوعی به شما داده شود. آیا شما باید به همه آنها جواب مثبت بدهید؟ به عبارت دیگر، شما باید توانایی “نه” گفتن به برخی فرصت ها و پیشنهادات را داشته باشید. برای اینکه راحت بتوانید “نه” بگویید باید خطوط قرمز شغلی خود را بدانید.

6. کاری را انجام دهید که بتوانید با افتخار در موردش صحبت کنید

کاری را انتخاب کنید و انجام دهید که وقتی در مورد آن صحبت می کنید چشمهایتان برق بزند، تن صدایتان تغییر کند.

7. از اشتباهات گذشته درس بگیرید

شاید این جمله به نظر خیلی ساده باشد: “از اشتباهات گذشته درس بگیرید” ولی باور کنید عمل به آن خیلی ساده نیست. ممکن است شما هم افرادی را دیده باشید که از اشتباهات چیزی یاد نمی گیرند. البته این لزوما به معنای تکرار همان اشتباه نیست، بلکه مقصود از این جمله ایجاد خرد و دانش تجزیه و تحلیل شرایط، تصمیمات و تحلیل روابط علت و معلولی است که به نتیجه منجر شده است. با یادگیری از اشتباهات، شما می توانید تهدید ها را به فرصت تبدیل کنید.

8. توانایی های خود را ارتقا ببخشید

اگر شما میتوانید یک رویداد 20 نفره را مدیریت کنید، وقت آن رسیده است که تلاش کنید یک رویداد 100 نفره را مدیریت کنید.

9.کاری که می ترسید را انجام دهید

سراغ کاری بروید که از انجام آن ترس دارید. از منطقه راحت خود خارج شوید. اگر میترسید در مقابل جمع سخنرانی کنید، حتما آن را انجام بدهید. ورود به ترس هایتان می تواند پیشرفت های فوق العاده ای را برایتان رقم بزند.

10. خواب منظم داشته باشید

میزان ساعت خواب مورد نیاز خود را بدانید و خود را مقید کنید در ساعات منظمی مطابق آن بخوابید. خواب منظم و کافی در تقویت حافظه و طول عمر موثر است.


نظر شما :