آیا از تاثیرات نوشیدن قهوه بر بازدهی شما در محل کارتان اطلاع دارید؟

۲۲ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۷ کد : ۳۷۸۳۹ عمومی
آیا از تاثیرات نوشیدن قهوه بر بازدهی شما در محل کارتان اطلاع دارید؟

طبق یک نظرسنجی از کارمندان شرکت کریر بیلدر، بیش از نیمی از کارمندان قبول داشتند که رابطه‌ی بین قهوه و بازدهی در محل کار قابل توجه است. همچنین این کارمندان ذکر کرده‌اند که اگر قهوه ننوشند، بازدهی‌شان کم می‌شود. نوشیدن قهوه در صورتی که بیش از اندازه نباشد ، به سه دلیل بازدهی‌تان در محل کار را افزایش می‌دهد:

 

  • قهوه هشیاری را افزایش می‌دهد

پس از نوشیدن قهوه، کافئین در جریان خون شما جذب می شود و سپس به مغز می رود. کافئین در مغز، عصب انتقال دهنده ای به نام آدنوزین را مسدود می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، تعداد دیگری از انتقال دهنده های عصبی افزایش می یابد. مطالعات بسیاری نشان می دهد که قهوه می تواند به بهبود عملکردهای مختلف مغز شامل خلق و خو، حافظه، سطح انرژی، هوشیاری، زمان واکنش و همچنین عملکرد شناختی عمومی کمک کن.

 

  • قهوه سبب افزایش خلاقیت می شود

تحقیقات دانشگاه ام‌آی‌تی و چند مؤسسه‌ی دیگر نشان می‌دهد که قهوه خلاقیت افراد را چه به‌صورت فردی و چه در کارهای گروهی افزایش می‌دهد. از طرفی دیگر نوشیدن قهوه در کنار همکاران در محل کار می‌تواند اضطراب اجتماعی را بشکند و باعث ایجاد گفت ‌وگوهای سازنده ای شود.

 

  • قهوه باعث افزایش سرعت یادگیری می شود

 اگر کار شما به صورتی است که دائم به یادگیری اطلاعات جدید نیاز دارید نوشیدن قهوه به شما کمک می کند تا این اطلاعات را سریع تر یاد بگیرید. تحقیقی روی گروهی از دانشجویان نشان داده است که آن‌هایی که ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین مصرف می‌کردند، بهتر می‌توانستند شش گروه پانزده‌تایی از کلمات را به‌خاطر بسپارند. این تحقیق همچنین نشان داده که نوشیدن قهوه حافظه‌ی کوتاه‌مدت و توانایی حل مسائل منطقی را تقویت می‌کند.

 

چه میزان قهوه مصرف کنیم؟

تحقیقات نشان می دهند که محدوده سالم برای مصرف قهوه در افراد بزرگسال حداکثر چهار فنجان در روز است.خانم های باردار فقط مجاز به مصرف نصف این میزان می باشند. همچنین، اگر علاوه بر قهوه از سایر منابع غذایی کافئین دار مانند شکلات تلخ یا نوشابه های انرژی زا، استفاده می کنید، باید میزان مصرف را به کمتر از چهار فنجان در روز برسانید. همچنین بدانید  مصرف  ۱-۲ فنجان قهوه در روز برای به دست آوردن بسیاری از مزایای قهوه کافی است. نوشیدن قهوه در مقادیر متعادل نه تنها مضر نیست بلکه مفید نیز است. 

 

 


نظر شما :