قابل توجه علاقه‌مندان کتاب:

انتشار کتاب «درمان شناختی-رفتاری برای زندگی روزمره»

۲۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۳ کد : ۴۴۹۷۱ فرهنگی اخبار ویژه
کتاب «درمان شناختی-رفتاری برای زندگی روزمره» به نویسندگی جیسون ام ساترفیلد به ترجمه محسن لعلی، ایمان محمدی از سوی انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان به چاپ رسید.
انتشار کتاب «درمان شناختی-رفتاری برای زندگی روزمره»

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد اصفهان، این کتاب را  به‌عنوان شیوه‌ای برای به‌خانه‌آوردن درمانِ شناختی-رفتاری برای خود در نظر بگیرید. دورۀ درمان شناختی- رفتاری، یک پیش‌درآمد کامل و کاربردی را در‌خصوص چیزی ارائه می‌دهد که به متداول‌ترین شکل از درمان و رشد شخصی بدل شده است. در اینجا می‌توانید دانش و نیز، ابزارهای کاربردی و عملی برای به‌کارگیری آن در زندگی روزمره را فرابگیرید. خودسنجی‌ و خود‌نظارتی، مهارت‌های بنیادین جعبه‌ابزار شما قلمداد می‌شوند.

در بخشی از این کتاب میخوانیم:«وقتی افسرده‌ایم، دچار کندی، کناره‌گیری‌، متوقف‌کردن تماس با دوستان‌ و انجام‌ندادن کارهایی می‌شویم که از آن‌ها لذت می‌برده‌ایم و بهره‌وری کاری ‌ما کاهش می‌یابد. این یک مارپیچ رو به پایین است. احساس غمگینی می‌کنیم‌، به همین دلیل کار کمتری انجام می‌دهیم؛ اما این کار موجب غمگین‌تر‌شدن ما می‌شود و از این رو، باز هم کم‌کاری بیشتری می‌کنیم. ما به‌طور دائم تحت تأثیر دوستان، خانواده‌ها، کسب‌و‌کار، مسئولین سلامت همگانی‌، همسایه‌ها‌، امورمالی و غیره هستیم. درست است که ازحق انتخاب برخورداریم و می‌توانیم رفتارهای‌ خود را به چالش بکشیم، اما دانستن اینکه چرا عملی‌کردن انتخاب و تصمیم می‌تواند در برخی اوقات دشوار باشد هم مفید است.»

برای تهیه کتابِ «درمان شناختی-رفتاری برای زندگی روزمره » می‌توانید به کتاب فروشی جهاد دانشگاهی اصفهان واقع در خیابان دانشگاه مراجعه کرده ویا از درگاه اینترنتی زیر اقدام به خرید نمایید:

www.16book.ir

کلید واژه ها: انتشار کتاب درمان شناختی-رفتاری برای زندگی روزمره کتاب روانشناسی انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان اصفهان کتاب مفید کتاب جدید جیسون ام ساترفیلد محسن لعلی ایمان محمدی انتشارات مدیر انتشارات جهاد دانشگاهی روابط عمومی جهاد دانشگاهی اصفهان


نظر شما :