قابل توجه علاقه‌مندان کتاب:

انتشار کتابِ«برنامۀ آموزش انفرادی»

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۱ کد : ۴۴۹۸۰ فرهنگی اخبار ویژه
کتابِ«برنامۀ آموزش انفرادی» نوشته‌ی راجر پیرانژلو و جورج جولیانی به ترجمه خدابخش حیدری، علیرضا محسنی اژیه از سوی انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان به چاپ رسید.
انتشار کتابِ«برنامۀ آموزش انفرادی»

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد اصفهان، شناخت، طراحی و نگارش برنامه‌های آموزش انفرادی کارآمد، یک راهنمای گام به گام برای معلمان به منظور ارائۀ کمک‌های تخصصی به مربیان، والدین و سایر افرادی طراحی شده که برنامه‌های آموزش انفرادی را برای دانش آموزان دارای ناتوانی تدوین می‌کنند.  برنامه‌های آموزش انفرادی کارآمد، تضمین می‌کنند که دانش آموز دارای ناتوانی از آموزش عمومی رایگان و مناسب در محیطی با کمترین محدودیت برخوردار شوند. این راهنما، به تیم طراحی کمک خواهد کرد تا برنامه‌ای کاربردی، معنادار و مفید برای کمک به رفع نیازهای منحصر به فرد دانش آموز تهیه کنند. 

در بخشی از این کتاب میخوانیم:«گروه برنامۀ آموزش انفرادی، باید راهکارها را بر اساس نتایج ارزیابی رفتاری_کاربردی از جمله مداخلات رفتاری مثبت، شناسایی کرده و از انجام این رفتارها حمایت‌ کنند. وقتی رفتارهای دانش‌آموز به‌گونه‌ای است که مانع یادگیری می‌شود، IEP باید سطح و نیازهای فعلی دانش‌آموز، اهداف سالانه، اهداف کوتاه‌مدت، معیارهای مربوط به رفتارها، آموزش‌های ویژه و خدمات مرتبط، کمک‌های تکمیلی، خدمات ارائه شده به دانش‌آموز و هرگونه تغییرات موردنیاز برنامه و پشتیبانی از کارکنان مدرسه را برای رسیدگی به این رفتارها شناسایی کند.»

برای تهیه کتابِ «برنامۀ آموزش انفرادی» می‌توانید به کتاب فروشی جهاد دانشگاهی اصفهان واقع در خیابان دانشگاه مراجعه کرده ویا از درگاه اینترنتی زیر اقدام به خرید نمایید:

www.16book.ir

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی واحد اصفهان علاقه‌مندان کتاب کتاب کتابخوانی انتشار کتاب کتاب های حدید کتاب آموزش انفرادی انتشارات جهاددانشگاهی کتاب برنامه آموزش انفرادی


نظر شما :