قابل توجه علاقه‌مندان کتاب:

انتشار کتابِ«علم مواد در باستان شناسی و باستان سنجی»

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۴ کد : ۴۴۹۸۱ فرهنگی اخبار ویژه
کتاب«علم مواد در باستان شناسی و باستان سنجی» نوشته‌ی سید محمد امین امامی از سوی انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان به چاپ رسید.
انتشار کتابِ«علم مواد در باستان شناسی و باستان سنجی»

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد اصفهان، کتاب«علم مواد در باستان‌شناسی و باستان‌سنجی» توضیحی‌ست بر پایه داده‌های جدید و به‌روزشده درباره روش‌های علمی پرکاربرد، اما پیچیده که به‌طور فزاینده‌ای در مطالعات و پژوهش‌های باستان‌شناسی به کار می‌رود. تجزیه و تحلیل داده‌های شیمیایی و ساختاری مواد، در نمونه‌های منحصربه‌فرد در باستان‌شناسی و پیرو آن، کاربردهای بالقوه روش‌های علمی گوناگون در تحلیلی روشمند، سبب شده است تا پژوهش‌ها در این زمینه پرمحتواتر و برجسته‌تر شوند.

در بخشی از این کتاب میخوانیم:«برای درک مراحل مختلف تشکیل سنگ‌های آذرین، دگرگون و رسوبی و چگونگی تغییرات و تبادلات در آنها می‌بایست به این مهم توجه کرد که چه عنصری در چه کانی‌ای تشکیل می‌شود و تمرکز می‌یابد. تشکیل تمامی انواع گوناگون سنگ‌ها در پوسته زمین و چگونگی روند تبدیل، تخریب و اکسیداسیون آن‌ها در حقیقت، روندی است که به نوع و چیدمان اتم‌ها در ساختار کریستالی و همچنین چگونگی جای‌گیری یون‌ها در این ساختارها بستگی دارد.»

برای تهیه کتابِ «علم مواد در باستان شناسی و باستان سنجی» می‌توانید به کتاب فروشی جهاددانشگاهی اصفهان واقع در خیابان دانشگاه مراجعه کرده ویا از درگاه اینترنتی زیر اقدام به خرید نمایید:

www.16book.ir

کلید واژه ها: کتابِ برنامۀ آموزش انفرادی کتاب جدید انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان جهاددانشگاهی واحد اصفهان کتابخوانی کتاب و کتابخوانی


نظر شما :