در دانشگاه اصفهان برگزار شد؛

مرحله سوم و نیمه نهایی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان

۱۴ دی ۱۴۰۱ | ۲۳:۴۷ کد : ۵۲۳۷۶ عمومی اخبار واحد اخبار ویژه
دور سوم و مرحله نیمه نهایی استانی از یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان، امروز چهاردهم دی‌ماه در دانشگاه اصفهان برگزار شد.
مرحله سوم و نیمه نهایی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد اصفهان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، دور سوم و پس از آن مرحله نیمه نهایی استانی از یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، امروز چهاردهم دی‌ماه، با حضور شش گروه از دانشگاه‌های مختلف استان، در تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان برگزار شد. این مرحله از مناظره دانشجویی، میان گروه‌های منتخب مرحله دوم برگزار شد.

در این مرحله از مناظره، گروه‌های «جهاد علمی» از دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد، «علمدار کمیل» از دانشگاه فرهنگیان امام خمینی(ره) کاشان، «شهید خرازی» از دانشگاه علمی کاربردی ایران سپهر، «آفتاب» و «مغناطیس»، «یاران باران» از دانشگاه صنعتی اصفهان از جمله گروه‌های شرکت کننده در این مناظره دانشجویی بودند.

 در این دوره از رقابت‌ها، گروه‌های شرکت کننده به‌عنوان گروه‌های موافق و مخالف درباره گزاره‌های «رابطه پیش از ازدواج بین دختر و پسر شانس موفقیت ازدواج آنها را افزایش می دهد»، «طرح صیانت از فضای مجازی باعث افزایش شکاف بین حاکمیت و مردم می‌شود» و «برای حمایت از کالاهای داخلی باید ورود کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند را ممنوع کرد»، با یکدیگر به مناظره پرداختند.

از میان گروه‌های شرکت کننده در مرحله سوم مناظره، گروه‌های «جهاد علمی»، «مغناطیس»، «آفتاب» و «شهید خرازی» به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و به‌صورت گروه‌های موافق و مخالف درباره گزاره‌های «شرایط اقتصادی نامناسب موجب مهاجرت نیروی انسانی متخصص به خارج شده است» و «عملکرد ضعیف رسانه ملی در بازتاب واقعی اخبار، باعث گرایش مردم به پیگیری اخبار از کانال های غیر رسمی شده است» با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در پایان، بر اساس معیارهای مد نظر داوران، دو گروه «جهاد علمی» از دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد و «آفتاب» از دانشگاه صنعتی اصفهان به‌عنوان برگزیدگان دوره نیمه نهایی معرفی شدند.  

گفتنی است که مرحله نهایی استانی از یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در هفته آینده برگزار خواهد شد.  

بهنام افشاری، سردبیر خبرگزاری ایسنا اصفهان به‌عنوان رئیس جلسه و غلامرضا قجاوند، مهوش خادم‌الفقرایی و مهدی سلمانی، داوری این دور از مسابقات را به عهده داشتند.

کلید واژه ها: مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران مناظره دانشجویان معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان جهاد دانشگاهی واحد اصفهان روابط عمومی جهاد دانشگاهی اصفهان


نظر شما :